Slovo Akce D.O.S T. k významnému výročí národních dějin
Dne 26. září, léta od narození Páně 1212, vydal volený římský císař Fridrich II. v Basileji soubor tří listin, z nichž nejvýznamnější, známá jako Zlatá bula sicilská, potvrzovala nedělitelnost českého státu a dědičnost královského titulu jeho panovníků. Pro příjemce listiny, třetího českého krále Přemysla Otakara I., nebyla důležitou podrobností jen výslovná zmínka o dědičné královské hodnosti, ale i fakt, že vydavatel, ač v textu mnohomluvně zdůrazňoval svrchovanost svého majestátu, neuděloval toto privilegium nově, nýbrž potvrzoval (!) je jako staré právo českých vládců. Odkazoval tím nejen na právní úkony svých císařských předchůdců či na papežské listiny potvrzující totéž, ale i na ideu, která je úhelným kamenem české státnosti, ideu jednoty v mnohosti, ideu impéria (dnes bychom řekli Evropy) jako společenství svobodných a samostatných států a českého místa v něm.
Zlatá bula sicilská tak patří do řady dokumentů, které v různých dobách, z různých aspektů a v různé míře, odpovídající aktuálním možnostem, znovu a znovu připomínají, a mocným sousedům před oči kladou, tuto pozoruhodnou ideu, kterou nakonec s příznačnou velkorysostí pochopil, vlastními činy a právními kroky naplňoval a v souhrnu konkretizoval velký král a císař Karel IV. Poselství je to jasné a nečekaně moderní. Sounáležitost s Evropou (což tehdy ale znamenalo celý křesťanský svět) musí být pro český stát posilou, nesmí ho oslabovat. Musí jej chránit před silami chaosu a otevírat obchodním a přátelským vztahům, nesmí však potlačovat jeho svébytnost a vzdalovat zřídlo moci od jeho institucí.
Je zvláštní souhrou, že si osmisté výročí vydání Zlaté buly sicilské připomínáme právě v době, kdy se s novou naléhavostí vynořují otázky po smyslu státnosti a suverenity. Myšlenka evropské spolupráce dnes zmutovala do vize unifikovaného superstátu Evropské unie, jenž předpokládá demontáž státnosti členských zemí. Po letech mlžení a lží to stále otevřeněji přiznávají i různí „proevropští“ politici a tváří se, že právě tato vize má být východiskem z vleklé hodnotové a ekonomické krize. Je tomu však přesně naopak. Prezident republiky o těchto politicích před několika dny v rozhovoru pro britský nedělník The Sunday Telegraph řekl výstižná slova: „…myslí si, že završují koncept Evropy, ale podle mě jej jen ničí.“
Má-li být Evropa sama sebou, musí být prodchnuta respektem k různorodým státoprávním tradicím. Tyto tradice jsou totiž nejen výrazem historické kontinuity, ale dnes zejména velmi potřebnou zárukou uchování klasických občanských práv a svobod. Evropa nesmí být jakkoli vynuceným a uměle zformovaným celkem, nýbrž společenstvím sdílených civilizačních hodnot, společenstvím volným a barvitým. V takové, a jenom takové, Evropě je místo českého státu. Jenom k takové Evropě nás odkazují naše tradice, spoluutvářené mimo jiné i historickou Zlatou bulou z roku 1212. Nezmění-li Evropská unie radikálně své směřování a nenavrátí-li se pokorně k myšlence jednoty v mnohosti, není pro český stát a národ žádným přínosem. Lze pak jen, v důvěře v ochranu svatého Václava, jenž nedá zahynouti nám ani budoucím, použít parafrázi známého výroku Františka Palackého a říci: Byli jsme před Unií, budeme i po ní!
Ladislav Jakl, aspirant na úřad prezidenta republiky
Michal Semín, předseda Akce D.O.S.T.
Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.
Let the flame war begins, aneb to zas bude nadávek a hádek.
Nebude, diskuse je moderována. Máte co říci k věci samotné?
Celkem naivní doufání: „Nezmění-li Evropská unie radikálně své směřování a nenavrátí-li se pokorně k myšlence jednoty v mnohosti, není pro český stát a národ žádným přínosem.“ Změna směřování EU a nějaký pokorný návrat jsou absolutně nemožné, neboť EU je od počátku dílem svobodných zednářů. O těch praví i Svatý otec Lev XIII., že svou ideologii nezmění, takže nějaké doufání je pouhou naivitou, ať ji vyslovuje jakási Roithová, nebo nynější ministr zahraničí „kníže“ Schwarzenberg nebo i Svatý otec Benedikt XVI. třeba při nedávném doporučení Chorvatům, aby vlezli do toho chomoutu. Platí tedy už nyní jen ono slavné: „Byli jsme před unií, budeme i po ní,“ přičemž podstatná zla páchaná unií mnohonásobně převyšují některá akcidentální zla R.-U.; EU je třeba beze zbytku zničit. A ona zničena bude, ovšem co bude bolestí ještě před tím.
Z té věty žádné doufání nevyplývá, pouze konstatování.
EU je jen další pokus o ovládnutí střední Evropy Německem. Je namístě připomenout propagandistický projev dr. Goebbelse http://www.fronta.cz/dokument/.....-v-berline
který vysvětluje, jak tito lidé chápou dějinou nutnost integrace.
Je však otázka, zda ji rozpustit úplně. Německo se hned tak nevzdá, nebo zda je lepší, aby se Evropské národy pokusily Německé snahy omezit. Rozpuštění by mohlo znamenat válku.
5. Já bych takto o tom neuvažoval. To první, co je třeba udělat, je dvojí: 1. Všechno navrátit v církvi. 2. Všechno navrátit k církvi.
Obavam sa snahy protestantskeho Nemecka o hegemoniu, myslim, ze bude snaha o hegemoniu lutheranov, ved i Merkelova je lutheranka a uz dnes v Nemecku potlacaju katolikov, napr. CDU potlaca Bavorov a katolicky sposob zivota tuna uplne zjavne, v prospech lutheranskeho:
http://www.finmag.cz/cs/finmag.....-inzenyru/
Lutheranizmus sa takisto hodi viac ako statna ideologia, lebo u lutheranov je ,,cirkev“ podriadena statu, a robi krovie vlade, kym u katolikov je stat podriadeny nepriamo Cirkvi, tak ako telo dusi.
Preto necudo, ze novym slobodmurarskym vladcom sa viac hodi lutheranizmus, ci zidovstvo, ako katolicizmus.
Inak, tuna sa ukazuje i chyba pokonciloveho vyvoja, teda preadzovania lividacie katolickych statov Vatikanom po Koncile. Prave Vatikan tlacil na frankisticke Spanielsko, aby zrusil katolicizmus ako statne nabozenstvo, a povolil nabozensku slobodu pre nekatolikov :( Podobne inde.
Dokonca este pred koncilom myslim uz vtedy k pokroku sa bliziaci irski biskupi potlacili hnutie Maria Duce, ktore sa v Irsku snazilo presadit katolicky stat.
Kedysi, od stredoveku, katolici mali svoje staty, a tieto staty pod vladou papeza, duchovnou, a nepriamo a mierne i svetskou vytvarali jednotnu civilizaciu, integrovanu, ale nie do takej miery, aby sa potlacali osobytosti a sloboda, ale aby sa zvysila iba vzajomna solidarita a pomoc.
Dnes, nemame uz ziaden nas, katolicky stat. Nemame ziadnu vlastnu civilizaciu, sme asimilovane do moderneho sveta. A absencia nasho statu je i dovod prenasledovania katolikov dnes. Keby sme mali nas stat, ten by okamzite sa zastal prenasledovanych a intervenoval a pozadoval napravu od inych vlad. Avsak pokoncilovi naivni a neschopni hodnostari Cirkvi si naivne mysleli, ze sekularisti sa budu zastavat prenasleedovanych katolikov z ohladom na principy, ludske prava, atd… ako hrozne sa preratali- za preliatu krv katolikov nesu podiel viny. Inak, nato uz pred desatociami upozornoval Lefebvre, ze ak sa vzdame poslednch katolickych statov, bdeme vydani na milost a nemilost…
Inak, takisto sa bavim, ked dnes presadzuju protikrestanske sily integraciu. V priebehu poslednych storoci dezintegrovali, tieto iste sily, vsetky katolicke staty, a rozbili katolicke rise.
Napr. katolicku Spanielsku risu, jednu z najvacsich risi v dejinach. Ta mala koncom 18. storocia rozlohu 20 milionov kilometrov stvorcovych (dnesna EU ma rozlohu ,,len“ 4,3 miliona kilometrov stvorcovych).
Tu, na tomto videu, su vypisane vsetky krajiny, ktore boli kedy sucastou Spanielskej rise:
http://www.youtube.com/watch?v=w7LJBUYHXo8
Nadherny obrazok, ako Spanielski katolici zakladaju Buenos Aires:
http://upload.wikimedia.org/wi.....Garay2.jpg
Katolici objavovali svet, dosiahli az kraj sveta, vydali sa do dalekych mori, v ustrety novym, neznamym a tajomnym svetom a civilizaciam..
Krasny obrazok, prva katolicka sv. omsa na uzemi dnesnej Brazilie v roku 1500:
http://upload.wikimedia.org/wi.....missa2.jpg
Prva katolicka sv. omsa na uzemi dnesneho Chile v 16. storoci:
http://upload.wikimedia.org/wi....._Chile.jpg
..
Cize naozaj, prvym cielom je obrana historickej zvrchovanosti a prav pred centralizaciou a totalitarizmom, ktory nici regionalne specifika, tradicie. Potom musi byt cielom obnova katolickeho statu a kultury, a nasledne podpora katolickych sil v ostatnych kraninach a nakoniec obnova krestanskej ivilizacie a kultury v plnej sile a krase…
7. „CDU potlaca Bavorov:“ Bavorská hymna má několik slov odlišných od německé. Při návštěve Svatého otce Benedikta XVI. mu schválně přistrčili mikrofony, co bude on, Bavorák, zpívat; zpíval tu německou.